Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Kādas ragavas dēr Jūsu bērnam?

Vēsturnieki bija secinājuši, ka ir grūti atrast senāku transportlīdzekli nekā ragavas. Ragavas – tas ir pats izplatītākais senlaiku bez riteņu ratu veids. Ragavas parādījās ilgi pirms riteņiem, un tas nozīmē, ka daudz agrāk nekā klasiskie riteņu rati. Ragavu konstrukcija attīstījās no velkamām ragavām, ko izmantoja gan ziemeļu valstīs, gan arī dienvidu.

Ir grūti iedomāties mūsu bērnību bez koka kamanām, vai kādu kam bērnība pagāja bez tām. Visi mēs lieliski atceramies ragavas no mūsu bērnības – metāla, rotātas ar divkrāsainām koka līstēm. Drīzāk daudziem tās arī ir palikušas līdz šodienai garāžā, bēniņos vai uz balkona. Taču tagad tirgū ir pieejams visdažādākais ragavu piedāvājums: dizains, dažāda veida materiāli, komplektācijas un krāsas. Bet kā izvēlēties labas ragaviņas bērnam?

Koka ragavas

Ja agrāk nevarēja pat iedomāties ragavas no cita materiāla kā koks, tad tagad šis ragavu veids zaudē savas līdera pozīcijas un piekāpjas ragavām no metāla un plastmasas. Vainīga ir koka ragavu nedrošība to bojājumu gadījumā, kā arī sliktāka slīdēšana pa sniegu. Bet nevajag aizmirst par pozitīvajām īpašībām: šo izstrādājumu ekoloģiskumu un pievilcību grūti pārspēt citiem ragavu veidiem.

Metāla ragavas

Metāla ragavas neizceļas ar īpašiem krāsas dizaina risinājumiem, bet tiem piemīt neticami liels derīgu īpašību skaits. Metāla konstrukcijas ļauj piešķirt ragavām jebkuru izskatu, kas veicina ragavu dažāda veida modifikāciju veidošanu:

  • Rokturi – stūmēji var būt izvietoti gan aizmugurē, gan ragavu priekšā- tas ļauj pasargāt bērnu no vēja un sniega, kas pūš sejā, gan arī lai bērns vienmēr atrastos redzeslokā.
  • Vietas ekonomijai ir iespējams saliekt muguriņu un noņemt rokturus – stūmējus.
  • Riteņi ļaus jums viegli pārvarēt ceļus kuros nav sniega ( trotuārus u.c.).
  • Stiprā un drošā konstrukcija padara metāla ragavas par neticami izturīgām.
  • Slieces tiek izgatavotas no lokšņu tērauda, kas ļauj ragavām labi slīdēt pa nelielu sniega vai ledus kārtu.

Plastmasas ragavas

Plastmasas ragavas ir skaistas pēc sava dizaina un krāsu gammas, kā arī pietiekami vieglas pēc svara, viegli vadāmas. Plastmasas ragavu trūkums ir zema salizturība – tās nedrīkst izmantot, ja temperatūra ir zemāka pār-20 С. Daudzas mūsdienu plastmasas ragavas ir diezgan liela izmēra, bet var atrast arī saliekamos modeļus, ja ir problēmas ar vietu glabāšanai. Plastmasas ragavas var iedalīt sekojošās kategorijās:

  • Ledus laivas. Šīs ragavas ir lieliski piemērotas nolaišanai no ledus kalniem. To svars ne pārsniedz 150 – 600 g. Sešu gadu veci bērni bez grūtībām tiek galā ar šo ragavu veidu.
  • Ragavas-šķīvis. Uzlabotas ragavas ledus laivas, kuru sānos ir izveidotas spraugas rokām, kas arī ir paredzēti nolaišanai no ledus kalna. Šādu ragavu svars ir nedaudz lielāks un ir apmēram 1 kg. Ideāls vecums vizināšanai ar tādām ragavām – 6-7 gadu vecs bērns.
  • Ragavas-siles. No iepriekšējiem ragavu veidiem tie atšķiras ar sēdvietu, augstām malām un virvēm. Šādu ragavu svars ir no 2 līdz 3 kg. Šim veidam var būt uzstādītas roku bremzes un stūre. Šis ragavu veids ir piemērots bērniem, kas vēlas ar sajūsmu nolaisties no kalna. Šādu ragavu vadīšana ļaus bērnam radīt savu vēlmi pēc stūrēšanas un vadīšanas. Ieteicamais bērna vecums – 6 gadi.

Atstāt komentāru